Є співпраця – буде результат
“Бібліотека – це установа, з котрої починається і
завершується життя кожної людини.
Ми всі вчимося читати, вчимо літери,
беремо до рук першу книжку.
Бібліотека – це той заклад,
який має супроводжувати людину впродовж життя”.
Книга , інформація потрібні людині і сьогодні і в майбутньому. Без них не можуть бути повноцінними освіта та самоосвіта, відродження духовності, формування світогляду,становлення особистості юних читачів.
Сільська бібліотека с.Нове Село є осередками збереження національної культури,народних традицій і звичаїв, історії свого села,виступає своєрідним організатором спілкування жителів села, осередком підтримки їхньої духовності.У тісній співпраці з сільською радою,з дитячим садиком,із школою, із Школою Мистецтв,з амбулаторією села,а також з Фондом Мистецтво за Націю (Угорщина),з угорськими товариствами ,батьками вони виховують у читачів-дітей шанобливе ставлення до книги і культурних надбань народу,до історії своєї малої батьківщини.
Сільська бібліотека с.Нове Село є осередками збереження національної культури,народних традицій і звичаїв, історії свого села,виступає своєрідним організатором спілкування жителів села, осередком підтримки їхньої духовності.У тісній співпраці з сільською радою,з дитячим садиком,із школою, із Школою Мистецтв,з амбулаторією села,а також з Фондом Мистецтво за Націю (Угорщина),з угорськими товариствами ,батьками вони виховують у читачів-дітей шанобливе ставлення до книги і культурних надбань народу,до історії своєї малої батьківщини.
Бібліотека - це інформаційна установа, тому з основних її завдань є забезпечення інформаційних потреб користувачів. Інформація подана в папках-досьє, сформованих на основі матеріалів, опублікованих у періодиці, на виставці «Бібліотека інформує»,«Місцева влада інформує».
Новосільська сільська бібліотека тісно співпрацює з сільською радою:

Користувачі можуть дізнатися, які документи необхідні для оформлення пенсії), які документи слід надати для оформлення субсидії. Щоб орієнтуватись у роботі місцевих органів влади, бібліотека пропонує графіки прийомів громадян районної ради, райдержадміністрації, графіки прийому громадян з особистих питань в інших установах району.
Бібліотека сьогодні набуває статусу посередника між владою і громадянами. Тому всі мешканці нашого села можуть скористатися інформацією про важливі рішення сільської ради, про громадські організації, про депутатів районної і сільської ради, про соціально-економічний та екологічний стан села, району.
БІБЛІОТЕКА В ЖИТТІ МІСЦЕВОЇ ГРОМАДИ
Бібліотека на селі є найбільш доступним культурним закладом для місцевої громади і виконує чимало місій. Це своєрідний довідковий, інформаційний та освітній центр.
Кожний, хто переступає поріг книгозбірні, поринає у чарівний світ книг.
Бібліотека організовує свою роботу, виходячи із соціальних та життєвих потреб кожного члена громади. Сьогодні бібліотека стала центром духовного спілкування, серцем усієї місцевої громади.
Батьківщина для кожного починається з рідної домівки, чистої роси, материнської пісні, рідної мови. Щоб по-справжньому любити свій край, треба його добре знати, і саме такі знання є своєрідним містком, що єднає покоління. Враховуючи інтерес відвідувачів до подій минулого, бібліотекою ведеться копітка пошукова робота, основою якої є вивчення історії села, історії бібліотеки, збирання легенд, переказів старожилів тощо. В результаті цієї роботи зібрані унікальні матеріали з історичного минулого та сьогодення села, його звичаї, традиції, які вміщені в папках «Історія села Нове Село», «Історія бібліотеки»,і бібліотекою подається вся інформація про село,життя села на сайт НовогоСела http://ujhely.net.ua/
Цей заклад — збирач і хранитель історії села. Якщо немає літератури, то є люди, які творили історію цього села, є фотодокументи. Інтерес читачів до історії села зростає. Немає колгоспів, але є історія, яку не можна забувати. В Новому Селі живуть люди які увійшли в історію села, їх треба знати, поважати і пам'ятати.
Все це має величезне значення для майбутніх поколінь, адже хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього.
Новосільська бібліотека працює тільки на благо читача. Для цього в тісному контакті співпрацює з усіма категоріями жителів села і постійно турбується про те, щоб задовольнити всі запити користувачів.
Сільська бібліотека — перший помічник школи і дошкільного закладу с.Нове Село. Книгозбірня проводить з школою спільні заходи по вихованню дітей та молоді – це захід «Вплив тютюнопаління, алкоголізму та наркотиків на організм людини», тиждень здоров'я «Шкідливі звички». Спільно з школою і амбулаторією села організовано виховну годину «Аборт і його наслідки» і т.д.У навчальному процесі бібліотека допоможе і школяру, і студенту. Адже при бібліотеці є доступ до Інтернету.У наш час, коли діти і підлітки відчувають значний дефіцит у спілкуванні, бібліотека намагається не тільки задовольняти їхні інформаційні потреби, але й прагне стати для них місцем інтелектуального і культурного спілкування, центром дозвілля, яке з роками набуває все більшого значення. Адже сільська бібліотека має широкі можливості для того, щоб зробити дозвілля дитини не лише приємним і цікавим, а й змістовним.
Бібліотека запрошує вихованців садика на екскурсію у бібліотеку,а також на виставу лялькового театру «Ластівка»,який діє при бібліотеці,і відвідує вихованців у садику,проводить майстер-класи для дітей.
Бібліотека тісно співпрацює з Школою Мистецтв, яка допомагає бібліотеці в музичному оформлені заходів. Також організовані спільні заходи бібліотеки і Школи Мистецтв в Угорщині,завдяки співпраці бібліотеки з Фондом «Мистецтво за Націю» м.Будоерш.
Згуртувати малих і дорослих, виховати у дітей любов до людей,до природи,до своєї Батьківщини допомагає Благодійна організація «Люби і роби добро»,керівником якої є бібліотекар. Йдуть до книгозбірні дітлахи із задоволенням, адже в бібліотеці ix лагідно зустрінуть, вислухають і допоможуть. Тут проводяться цікаві масові заходи, приурочені до державних свят, визначних дат, краєзнавчій тематиці тощо. Бібліотекар сільської бібліотеки є активним учасником тренінгів, рольових ігр які проводяться під час семінарів – практикумів,учасником конференцій, ділиться своїм досвідом з колегами, на сесії сільської ради розповідає про масові заходи, які вона проводить для своїх читачів. Сьогодні бібліотека відчуває, що вона потрібна, що з ним хочуть спілкуватись, що бібліотечна робота отримала новий напрямок в обслуговуванні користувачів - соціальний.
БІБЛІОТЕКА+СОЦІАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО=УСПІХВІДКРИТТЯ ГРОМАДСЬКО-ІНФОРМАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ